بایگانی نوشته‌ها


مزایا و معایب دتکتور گازی دارای سنسور مادون قرمز | اینفراردی |

مزایا و معایب دتکتور گازی دارای سنسور مادون قرمز | اینفراردی |

حسگرهای گاز مادون قرمز به عنوان راهی برای توضیح برخی از معایب حسگرهای  کاتالیزوری معرفی شدند. سنسورهای کاتالیزوری که در ابتدا برای استفاده در  صنعت معدن توسعه داده شدند، بیش از یک قرن است که مورد استفاده قرار  می‌گیرند. حسگرهای کاتالیزوری تفاوت دما را بین دو مهره کاتالیزور اندازه  گیری کردند – یک مهره بی اثر و دیگری که در یک کاتالیزور شیمیایی پوشش داده  شده بود.

محافظت کارکنان در برابر گازهای مختلف توسط دتکتور گازی

محافظت کارکنان در برابر گازهای مختلف توسط دتکتور گازی

نشت گاز و سایر آلودگی های ناخواسته می تواند منجر به عواقب انفجاری، آسیب فیزیکی و خطر آتش سوزی شود. در فضاهای بسته، بسیاری از گازهای خطرناک حتی می توانند با جابجایی اکسیژن، کارگران مجاور را خفه کنند که منجر به مرگ می  شود. همه این نتایج ایمنی کارکنان و ایمنی تجهیزات و اموال را به خطر می  اندازد. و می تواند شرکت شما را در برابر مسئولیت، احکام پرهزینه دادگاه و  جریمه های نظارتی باز کند. سنسورهای گاز مناطق خطرناک برای ایمنی محل کار  برای بسیاری از صنایع ضروری هستند.

همه چیز در مورد ردیاب گاز بوتان

همه چیز در مورد ردیاب گاز بوتان

بوتان یک گاز هیدروکربنی است که معمولاً هنگام پالایش نفت خام تولید می شود  یا می توان آن را در ذخایر گاز طبیعی یافت. بوتان را می توان در بسیاری از  خانه ها پیدا کرد زیرا در سیلندرهای گاز قابل حمل پر می شود و به عنوان  سوخت خانگی استفاده می شود که می تواند انرژی هر چیزی از کوره گاز گرفته تا  بخاری را تامین کند. اما بوتان در بسیاری از محیط های صنعتی نیز یافت می  شود. و به همین دلیل، سنسورهای گاز بوتان در تعیین غلظت این گاز مضر بسیار  مهم هستند.

تشخیص گاز فلورین (Fluorine، فلئور) بوسیله دتکتور گازی پروسنس

تشخیص گاز فلورین (Fluorine، فلئور) بوسیله دتکتور گازی پروسنس

فلورین یا فلئور یک گاز بسیار واکنش پذیر و بسیار سمی با رنگ زرد کم رنگ  است. در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مانند ساخت گازهای مبرد، نیمه هادی ها،  ترکیب پلاستیک و در سنتز داروها استفاده می شود. همچنین در صنایع هسته ای  برای غنی سازی اورانیوم استفاده می شود. فلورین برای صنایع شیمیایی به  عنوان یک عامل سنتز آلی یا معدنی مهم است.

دتکتور گاز چیست؟

دتکتور گاز چیست؟

دتکتور گاز، آشکارساز گاز و یا ردیاب گاز ابزارهای بسیار پیچیده ای هستند که یک یا چند گاز را در یک منطقه اندازه گیری یا نظارت می کنند. دتکتورهای گاز طراحی شده برای تشخیص گازهای قابل احتراق، گازهای سمی و کاهش اکسیژن؛ دتکتورهای گاز معمولاً بخشی از یک سیستم ایمنی هستند که در فضاهای محدود یا در سایر  مناطقی که خطرات گاز می تواند منجر به قرار گرفتن در معرض سمی یا خطر آتش  سوزی شود مستقر می شوند.

اهمیت دتکتور گاز در صنعت نفت و گاز

اهمیت دتکتور گاز در صنعت نفت و گاز

صنعت نفت و گاز شرایط بسیار خطرناکی  است که تعداد زیادی گازهای سمی و قابل اشتعال در فرآیندهای نفت و گاز تولید  می شود. بیشتر اتفاقات، ناشی از نشت گاز و انفجار آن است. بنابراین، صنعت  نفت و گاز به سیستم های امنیتی سطح بالا برای محافظت از محیط کار، مردم و  محیط زیست نیاز دارد.