ما در زندگی ریسک های زیادی را می پذیریم، همین امر در مورد تولید، حمل و نقل و مصرف انرژی نیز صادق است. خطراتی هستند که مقرراتی برای به حداقل رساندن آنها وجود دارند.

به دلیل ارزشی که برای انرژی ارزان و مقرون به صرفه قائل هستیم، به زندگی با این خطرات ادامه می دهیم. اما اقدام برای به حداقل رساندن خطرات هم یک تعهد انسانی و هم قانونی است.

حمل و نقل گاز طبیعی نیازمند یک سیستم حمل و نقل پیچیده است که باید ایمن و قابل اعتماد باشد. گاز طبیعی از یک سیستم خط لوله پیچیده عبور می کند که شامل عناصری مانند لوله ها، شیرها، ایستگاه های فشرده سازی، ایستگاه های تنظیم فشار، ایستگاه های اندازه گیری، مخازن تحت فشار، لرزشگیرها و شیرهای ایمنی است.

آریان سپهر دتکتور گاز

سه نوع اصلی از خطوط لوله گاز طبیعی وجود دارد که از نظر اندازه و فشار داخلی متفاوت هستند:

سیستم های جمع آوری، سیستم های انتقال و سیستم های توزیع. خطوط لوله جمع آوری گاز طبیعی خام را از چاه های تولیدی جمع آوری می کند. خط لوله انتقال گاز طبیعی را به تأسیسات پیش تصفیه یا تأسیسات ذخیره سازی منتقل می کند. سیستم توزیع آخرین بخش سیستم حمل و نقل است و توزیع گاز طبیعی را به کاربران نهایی امکان پذیر می کند.

دتکتورهای گاز برای نظارت و کنترل سیستم های توزیع گاز طراحی شده است. از این واحدها می توان در مصارف مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده کرد. دتکتور گاز بسیار دقیق هستند و دارای چندین گزینه ارتباطی از جمله سریال RS232/485، اترنت، ورودی/خروجی آنالوگ و دیجیتال هستند. محدوده محصول شامل آنالایزرهای تک کانال با ساعت اختیاری، اندازه گیری جریان و بررسی ولتاژ است.

خرابی خط لوله گاز طبیعی می تواند عواقبی داشته باشد که می تواند تهدید قابل توجهی برای انسان یا محیط زیست باشد. شرکت های گاز طبیعی باید ریسک های منفی را ارزیابی کنند. عواقب خطرناک احتمالی ناشی از نشت باید ارزیابی شود و شرکت ها باید در مورد اقدامات تصمیم بگیرند. تشخیص گاز اولین اولویت برای امنیت سیستم ها است.

موضوع دیگر پیری سیستم ها است. در حالی که فولاد در اکثر لوله های سیستم انتقال گاز طبیعی استفاده می شود، لوله های پلاستیکی در سیستم های توزیع گاز در 30 سال گذشته غالب بوده اند. مشکل در خطوط لوله قدیمی است. فولاد در دهه 1950 جایگزین چدن شد، اما این بدان معناست که تعداد زیادی از خطوط لوله چدن قدیمی هنوز در خدمت هستند.

خطوط قدیمی باید تعویض شوند اما طبق قانون الزامی نیست. هزینه جایگزینی این خطوط لوله می تواند بیش از 1 میلیون دلار در هر مایل باشد، با هزینه هایی که برای مصرف کنندگان متحمل می شود.

دتکتور گاز

با افزایش سن، شروع به پوسیدگی و ترک خوردن می کنند. آنها همچنین در برابر لغزش های زمین که فشار بیشتری را بر خط لوله وارد می کند آسیب پذیر هستند.

دتکتور گاز نوعی دستگاه است که وجود مواد شیمیایی یا مواد را در هوا تشخیص می دهد. قبل از ارسال اطلاعات به رایانه از روش های مختلفی برای شناسایی استفاده می کند. آشکارساز گاز در مکان‌ها و محیط‌های مختلفی مانند کارخانه‌های تولید، کارخانه‌های فرآوری مواد غذایی و بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.

همچنین برای رساندن گاز به مشتریان باید تا فشار معینی فشرده شود. اقداماتی برای جلوگیری از فشار بیش از حد وجود دارد، اما این اقدامات ممکن است ناکافی باشند. افزایش فشار در خط لوله کهنه می تواند به راحتی باعث نشت یا خرابی فاجعه بار شود.

آریان سپهر؛ راه حل هایی را برای تمام این مراحل به شما ارائه می دهد. شما می توانید برای راه حل های اقتصادی و قابل اعتماد برای تشخیص گاز طبیعی با ما مشورت کنید.